27.5.2023

Hrad Oyvín/Oybin – Německo + Žitava

Jeden z nejkrásnějších hradů umístěný  ve skalním labyrintu hned za hranicemi ČR. Spolu s panoramatickým vláčkem a historickým městem Žitavou zaujme mladé i starší.  Projdeme si město Žitavu, zavzpomínáme na české panovníky v tomto městě, připomeneme si proslulost tak zvaných postních pláten a mnoho dalšího. Projedeme vláčkem Českosaským Švýcarskem až k hradu Oybin a půjdeme na rozsáhlou prohlídku. Mladší se budou toulat sklaním bludištěm a uzounkými soutěskami, kudy projít, bude uměním. Více vám prozradí Vaše průvodkyně tajemnými příběhy, Jitka.

Odjezd bude zajištěn z Tábora v 6h, Benešov 6.30, Všestary 7,15 hod. Odjezd z Prahy bude zajištěn v 6.30 mikrobusem od stanice metra Opatov. Návrat 20h Všestary, 

Jednodenní zájezd.

3.6.2023

Český Šternberk a klášter Sázava jinak než znáte z průvodců

Zájezd hlavně  pro myslivecké sdružení Diana, ale i pro další zájemce, kterým se bude s nezdolnou energií věnovat naše průvodkyně Jitka

Nejdříve se zastavíme na hradě české šlechty Českém Šternberku , uděláme si malou procházku tajemnými zákoutími zahrad na protažení těla a naladění mysli a potom již nás bude čekat prohlídka hradu významné české šlechty, která vlastní hrad i v současné době a obětavě se o něj stará. Krásné výhledy na Sázavu a okolní pestrou krajinu nám přiblíží loveckému a rybolovnému právu středověku, o kterém si něco zajímavého povíme. Potom se přemístíme do města Sázava, kde nás bude čekat salonek v nádherné stylové restauraci, kde si dáme oběd s velkými porcemi. Takto získané síly vyčerpáme na velmi netradiční procházce Sázavským klášterem, jeho podzemím a zahradou. Výlet ukončíme v Arše Noemově –  sbírka našeho nejvzácnějšího moderního skla v historické huti František v Sázavě. Přejdeme tam zvláštní soukromou  přírodní rezervací vytvořenou nadšenými obyvateli města Sázavy. 

Odjezd 6,00 Tábor, zastávky v Benešově 6,40, Všestary 7,30. Odjezd z Prahy bude zajištěn v 6.45 mikrobusem od stanice metra Opatov..

Návrat – ve večerní hodinách po ose nástupu

Jednodenní zájezd.

Kontakt

jkguide@email.cz

telefon: +420 603 533 209