Pokud máte zájem o odpověď na vaši otázku či hodnocení, nezapomeňte vyplnit svůj email – nemusíte se bát, nebude zveřejněn. Bez něj vám však nemůžeme dát vědět. Děkujeme za pochopení.

60 Komentáře(ů)

 1. Včerejši prohlidka Prahou mě a sestru nadchla. Přes padajíci snih a vlhko jsme za 5 minut počasí nevnímaly, protože výklad o Templařich a Zednářich byl velmi zajimavý, podávaný s humorem a zcela profesionálni. Přesto, že jsme žily v Praze skoto celý život, o podaných informacich a místech jsme slyšely poprvé. Moc děkujeme a zařazujeme se k dalším příznivcům a navštěvovateĺům těchto akcí. Hlavní zásluhu má na tom paní průvodkyně, je prostě skvělá.
  Z. Soustružniková a Marie Petrová

 2. Dobrý den.
  Na úvod mé zprávy bych Vám chtěla ještě jednou moc poděkovat za to, jak jste nás krásně provázela naším výletem po Anglii (26.10 – 30.10. 2022). Moc jsme si to s dcerou užily a díky Vám se spoustu věcí dozvěděly. Bylo to moc fajn.
  Zároveň bych se Vás chtěla zeptat. Po cestě zpátky se domlouval další výlet do Skotska. Napsaly jsme se do seznamu. Tak jsem se chtěla zeptat jestli se výlet uskuteční a jestli jsou nějaké informace?
  Děkuji předem za odpověď.
  S pozdravem
  Monika Chudáčková s dcerou

 3. Dobrý den,
  chtěly bychom s přítelkyní poděkovat za možnost zúčastnit se zájezdu do Salzburku. Bylo to prima, vánoční Salzburk, trhy, pevnost…,autobus.
  A Vy, Jitko, jste pro frekventanty zájezdů a vycházek naprosto vysněná průvodkyně. Těšíme se, že se zase s Vámi nějaké procházky nebo zájezdu zúčastníme.

  Moc pozdravujeme a přejeme krásné svátky, ještě jednou díky
  Iva Nováková

 4. Dobrý den,
  můj bratr byl s Vašimi službami moc spokojen a já bych mu ráda dala k Vánocům poukaz, aby si mohl vybrat dle vlastního výběru, bylo by to možné?
  Moc děkuji a přeji hezký den

 5. Dobrý den, paní Jitko, chtěla bych jménem celé grupy Škvoráků poděkovat za nádherný výlet a silné zážitky.
  Přejeme krásné, pokojné a klidné svátky a do dalšího roku spoustu zdraví, pevné nervy a moc úspěchů.
  Zdeňka Škvorová

 6. Jitka, co uz len nove napisat, ked v predoslych recenziach je uz napisane vsetko a detailne. Tak uz len podakovat za prijemne straverny cas, za putave vyklady z historie Amglicka, priznam sa, vela som o tom cital ale viac som sa naucil prave zo zajazdu ako z knih a samozrejme aj mnoho nejasnosti v dejinach spravne pochopil. Navyse vase prakticke rady pri nakupovanim usetrili penazku a aj tak som neodchadzal naprazdno 🙂 Zaverom len, tesim na dalsi zajazd ak sa podari do Skotsko ! p.s. casom vam poslem aj nejake fotky tych „nasich“ keltov a nieco k tomu.
  S pozdravom Brano zo Ziliny

 7. Jitka,
  ďakujem veľmi pekne za strávenie príjemného pobytu poznávacieho zájazdu. Ste úžasná osobnosť, bolo mi cťou a potešením Vás spoznať.
  V mene našej posádky Ilavské, Fodor, Špircová a vymenený Ferianc, Vám zo srdca ďakujem za ukážkovú prácu sprievodcu zájazdu. Vás si jednoducho musí obľúbiť každý. Dokážete aj v nepriani počasia vykúzliť zázraky, vďaka ktorým pobyt má tú správnu iskru všetkého, čo k tomu patrí.
  Ešte raz ďakujem a v prílohe posielam pár momentiek.
  Verím, že sa ešte niekedy stretneme.
  So srdečným pozdravom
  Stanislava Ilavská 

 8. Dobrý deň prajem pani Jitka, rada by som sa Vám poďakovala za úžasný poznávací zájazd v Chorvátsku, počas tých pár dní vďaka Vám sme spolu s kolegyňou zažili a spoznali viac ako sme čakali. Ďakujeme Vám za vyčerpávajúce informácie a krásne miesta na ktoré ste nás vzala. 
  S pozdravom Gabriela Janovská 

 9. Bylo to fajn, nestandardní a vtipný.
  Díky Jitko
  Filip a Anička

 10. Milá paní Jitko, velmi děkujeme za nevšední zážitek, který jsme Vaším prostřednictvím mohly na tomto překrásném místě zažít.
  Longweilovi a Hromádkovi ze Znojma.

 11. Moc dobře se to poslouchalo.
  Helena

 12. Moc zajímavá prohlídka p. průvodkyně Jitky. Měla úžasně poutavý výklad.
  Holky Zejdovi, Klokoty

 13. Souhlas.
  Blanka a Jan

 14. Úžasná prohlídka s nezapomenutelným výkladem paní průvodkyně. Jitka je naprosto fantastická, takový výklad jsem ještě nezažila.
  Kateřina a Hana Kučerovi

 15. Paní Jitka je ta nejúžasnější průvodkyně s kterou jsme se kdy setkali, má velké znalosti a moc hezky se poslouchá. Určitě se za ní rádi podíváme i do Prahy. Lenka a Marek.

 16. Paní Jitka nás provedla pro nás historií spíše neznámou, ale o to zajímavější. Bylo to poutavé a obohacující.
  Rády vyrazíme příště zas.
  Lucie a Leontýna

 17. Vážená paní průvodkyně, milá paní Jitko,

  dnes jsme s vámi absolvovali procházku na téma Hříchy staré Prahy a byli jsme velmi spokojeni. Naše kamarádka vlak do Ostravy v pohodě stihla a my, Pražští, bychom s vámi prošli i jiná témata… 🙂 V mém vnímání vaší profese má průvodce být „odborně poučeným společníkem“, přičemž to vybalancování „odbornosti“ (erudice, znalosti, formálně zvládnutá profese…) a „společníka“ (nejde o odbornou přednášku na kongresu, nýbrž o procházku s laiky zajímajícími se o dané téma) je nesmírně důležité. A vy to máte v malíčku a evidentně zvládáte s grácií sobě vlastní. A to mě velmi baví…

  Byla by ještě volná 2 místa na 27. 2. na „Templáře a zednáře“, prosím? Pokud ano, budeme rádi, pokud ne (plně respektujeme komorní charakter procházek, to je jen ku prospěchu věci), tak se určitě ozveme na nějaké jiné setkání.

  S přáním všeho dobrého

  Martin Randus a Standa Chalupa

 18. Fakt dobrý. Zasmáli jsme se a poučili. Některé hříchy byly opravdu drsné na představu. A dík za dobroty. Super Silvestr.

 19. Dobrý den paní Jitko, moc děkujeme za krásnou vycházku a dárečky. Všichni byli nadšení. Těšíme se na setkání příště. Doma se všechno opakovalo a zkoušelo. V roce 2022 hlavně zdravííí…. Irena

 20. Perfektní a velmi zábavné. Takto jsme Vyšehrad vůbec neznali. Půjdeme brzy zase a rádi bychom Putování po pražských hradbách.

 21. Paní průvodkyně Jitka je neobyčejně sympatická, má obrovské znalosti a zkušenosti. Už se těším na další procházky s ní.

 22. Procházka židovským městem byla naprosto úžasná, poutavá, malá skupinka, průvodkyně Jitka prima člověk, určitě jsme s ní nebyli naposledy. Děkujeme.

 23. Procházku historickým centrem Prahy po stopách templářů jsem si krásně užila, paní průvodkyně nám vše poutavě vysvětlila. 

 24. Setkáváme se od roku 2006, kámoši a přátelé – děkujeme za parádní prohlídku, která nemá obdoby, pošleme sem všechny, které potkáme.
  Veronika, Denis, Eleonora

 25. Magické místo a vynikající průvodkyně. Látalová

 26. Jedna z nejpoutavějších a nejkrásnějších prohlídek za velmi dlouhou dobu. Moc děkujeme.
  Lenka a Pája

 27. Vynikající výklad a vysvětlení souvislostí – minulost i přítomnost Konopiště – ceníme si Vaší práce. Naďa a Blanka

 28. Kolem mne se rozzářila světla na kopcích plných vinic , 30 kolegů popíjí toskánské víno před hotelem a já utekla mezi cikády zavzpomínat na nádherný výklad v Pise o Etruscích mezi freskami plnými barev a historických výjevů. Děkuji moc Jitko a pozdravuji. Užívej si sluníčka a konečně zvolni. Jana z Banské Bystrice.  

 29. Dobrý večer paní jitko, dnes jsme s partnerem s vámi prožili prohlídku Sázavského kláštera. Sedíme a povídáme si o nádherném výkladu a tak erudovanou prohlídku s tak úžasným výkladem jsme ještě nezažili. Moc rádi navštívíme jakoukoliv akci s vámi. Jsme sice z daleké moravy, konkrétně ze sadu u Uherského Hradiště ale rádi se za vámi podíváme s přáním vyslechnout si Vaše obrovské znalosti a názory na historii. Moc děkujeme Renata a Pavel.

 30. Děkujeme za skvělou prohlídku s paní Jitkou,která Vás neskutečným způsobem vtáhne do vyprávění,otevře nové obzory a vy se dozvíte takové věci, které nikde nenačtete.Hluboká poklona,bylo to úžsané. Lucie a Lea

 31. Dnes jsme s dětmi zažili naprosto nejlepší prohlídku s paní Jitkou, zdaleka jsem něco tak dobrého nečekala, natož že by to i ty děcka mohlo tak bavit a zaujmout. Jeli jsme prostě na výlet, který jsem jim chtěla spojit s trochou kultury. A odnášíme si úžasný zážitek právě z prohlídky. Moc děkujeme! ♥

 32. Moc děkujeme paní Jitce za úžasnou komentovanou prohlídku. Nikdy jsme nic podobného nezažily a nutilo nás paní Jitku vyhledat a určitě absolvujeme některý z výletů po Praze právě s ní. Je skvělá. Děkujeme Radka a Majda

 33. Paní průvodkyně je moc sympatická, a moc zajímavě vypráví historii i legendy. Byla jsem na komentované prohlídce na Vyšehradě za soumraku a byl to jedinečný zážitek.

 34. Byla sice strašná zima, ale novinka Tajemná Vltava mně naprosto dostala. Chodím tamtudy téměř každý den, ale vlastně se neumím dívat.

 35. Super výklad spojený s velkou dávkou humoru.

 36. Paní průvodkyně byla skvělá, její styl výkladu jistě zaujme všechny a sem tam dokázala i příjemně pobavit. Byla jsem na Mysteria templářů a velice zajímavé a poučné informace v centru bez turistů byly k nezaplacení.

 37. Velice děkuji skvělé průvodkyni Jitce,která dokáže neskutečně vtáhnout do výkladu a zajímavě vyprávět o krásách památek a okolí.Mohu vřele doporučit a ráda zase s paní Jitkou vyrazím.

 38. Úžasná paní průvodkyně! Prožili jsme si krásnou a poučnou procházku Prahou. Moc se nám tato akce líbila, určitě se příště zase zúčastníme.

 39. Procházka „Mysteria templářů“ byla opravdu skvělá, byl to nevšední zážitek plný tolika informací, které se jen tak někde nedočtete… Andrea

 40. Naprosto perfektní, profesionální, skvěle připravené, srozumitelné, milé i s humorem ! Nádherný zážitek! Doporučuji !
  Není co vytknout.. Jana

 41. Dobrý deň,
  ďakujeme za pekný zájazd po azúrovom pobreží, prekrásne prehliadky miest Nice, Cannes, Monaco a Monte Carlo. Veľmi pekné miesta a vrátila by som sa tam znova a znova. Odporúčam tento zájazd každému. Nám osobne sa páčilo najviac Monte Carlo a nevieme sa vynadívať na fotky. Duchom sme ešte stále na týchto miestach. Je ťažké sa vrátiť do reality. Ďakujeme…škoda, že sa tu nedajú pridať nejaké fotky.

 42. Opravdu nádherně připravená prohlídka, velice profesionální, nechyběl i humor a milé povídání a srozumitelnost pro všechny.. Jsem úplně okouzlená a objednávám se na další prohlídky. Mohu jen doporučit ! Ještě jednou paní Jitce VELKÉ DÍKY za skvělý zážitek !.Čapková Jana

 43. Hezká přednáška o templářích a procházka předvánoční Prahou. M.Šmiedová

 44. Dobrý den,
  chcem sa podeliť o zažitok, keď som sa rozhodla, že budem poznavať Prahu : človek sam si prečíta, prejde krásnou Prahou, ale inak to vo Vás zostane, ak počujete výklad od človeka, čo vie a Vám historiu povykláda srdcom. Ano paní Jitka to vie – svoju prácu robí s láskou – ďakujem a určite sa pridám i nabudúce.

 45. Mariazell 23.11.2019
  dobrý den,
  vynikající zájezd na poutní místo s večerním průvodem čertů.Paní průvodkyně byla velice obětavá a trpělivá. Velice pěkně nás provedla historií nejen města ale i celého Štýrska.Vánoční trhy,bazilika,křížová cesta,mechanický betlém, vyhlášená cukrárna,výroba vyhlášeného perníku a místní likérka v nás zanechali mnoho zážitků, který ještě umocnil večerní průvod Krampusů i s českým komentářem.Děkuji paní Jitce za nádherný zájezd a její obětavost se věnovat všem,kteří se zúčastnili tohoto zájezdu.Mohu všem doporučit .

 46. Dobrý den,

  procházku mohu jen doporučit. Paní průvodkyně má velké znalosti, ale zároveň i cit pro historii. I když mě dějepis ve škole zrovna nebavil, kdyby byla mojí učitelkou mohlo být vše jinak. Procházka je dlouhá tak akorát a navštívil jsme místa v Praze, o jejichž existenci jsem neměl ani ponětí. Moc děkuji a těším se na shledanou u další procházky.

 47. Dobrý den,

  moc děkujeme za krásný zážitek. Na procházce jsem byla s dětmi a paní průvodkyně je velice zaujala. Mluvila fundovaně, ale zároveň srozumitelně. Spolu s předvánoční Prahou prostě paráda.

 48. Dobrý den, zúčastnili jsme se prohlídky v centru Prahy o templářích a zednářích. Moc děkujeme za fantastický zážitek. Paní průvodkyně Jitka je velmi milá a její znalosti jsou opravdu hluboké. Prohlídka byla poutavá a zábavná, přitom jsme se dozvěděli spoustu nových informací. Budeme se těšit na další procházku. Marie K., Praha.

 49. Ahoj Jitko, dorazili jsme ve 2.30 a ráno šupajdily do práce. Doufám, že jsi odpočívala po skvěle odvedené práci a strávila odpoledne s pejskem v lese. Ještě jednou moc děkujeme a budeme se těšit na příště.Karin Broukalová Gymnasium OstravaPRAHA A JEJÍ TAJEMSTVÍ 3-5.9. 2019
  Ahojte Jitko, už jsme ve vlaku, ale za hodinku budeme doma. Vše dobře dopadlo, moc děkujeme za vše. Studentíci byli z tebe nadšení i když to bylo náročné. Jsme velkými dlužníky. Brzy na viděnou.
  Dáša Valová, Gymnásium Mikulov

 50. Děkujeme za krásný zájezd na Francouzskou Rivieru, hodně jsme viděli a ocenili pohodu a vtip při vyprávění o provensálských zvycích, kuchyni i historii.

  Pojedeme příště s Vámi kamkoliv. Chrepovská, Bratislava

 51. Milá Jitko, děkujeme za příjemně prožité chvíle v Londýně a okolí. Vaše starostlivost, osobní nasazení, profesionalita a předání informací bylo perfektní. Jsme rádi, že jsme s Vámi mohli prožít pár dnů – jste jedinečná a úžasná osobnost.

  Z Olomouce zdraví Zdeňka a Pepa Václavkovi

 52. Paní Jitka nás seznámila jak s historií slovní, tak návštěvou památek a rovněž i moderního Londýna. Znala klady i zápory Londýňanů na život a jejich názory na architekturu, kterou velmi dobře ovládá. Dala nám i dost volného času s doporučením na dobré jídlo a nákup dárků. Moc jí děkuji.

 53. Paní Jitka nás seznámila jak s historií slovní, tak návštěvou památek a rovněž i moderního Londýna. Znala klady i zápory Londýňanů na život a jejich názory na architekturu, kterou velmi dobře ovládá. Dala nám i dost volného času s doporučením na dobré jídlo a nákup dárků. Moc jí děkuji.

 54. Paní Jitka byla prostě skvělá! Informovaná, kompetentní, aktivní, milá, příjemná, ochotná a připočtu dětí ve skupině velmi trpělivá! A sladit program tak, aby vyhovoval jak dospělým, tak dětem – nic jednoduchého … Vlastně ani nevím kde jsme spali, po celodenním chození s paní Jitkou bych usnula i pod mostem. 🙂 Prostě s paní Jitkou kdykoli a kamkoli. Bylo to super, děkujeme.

 55. Průvodkyně znala řadu anglických reálií a specifik anglické mentality. Zavedla nás na místa, která jsme dosud nenavštívili. Výborné bylo ubytování v kvalitním a pohodlném hotelu Heston Hyde na okraji Londýna. Raději o něco déle metrem než ve stísněné a polohladové noclehárně u centra.

 56. Paní Jitka je velice akční průvodce, dovolená rozhodně není odpočinková a polehávací! Provedla nás po Londýně i nad rámec programu, povídala nám o spoustě zajímavých událostech u většiny míst na která jsme se dostali. U většiny front zvládla zařídit přednostní vstup. Jak se říká v jednom českém filmu – “je to žena která dokáže sehnat drezinu” – myslím, že paní Jitka by zvládla sehnat i letadlo , kdybychom měli zájem …

 57. Paní průvodkyně Kratochvílová byla neskutečně znalá. Nebylo snad nic, k čemu by alespoň něco nevěděla. Ocenil jsem její první větu, kterou řekla když nastoupila do autobusu a to, že se strašně moc na tento zájezd těšila a na to, až nám všechno co to jen půjde ukáže. Není nic horšího než utratit svoje těžce vydělané peníze za zájezd, na kterém vás provádí otrávený, nebo nezaujatý průvodce. Paní Kratochvílová byla velice příjemná a opravdu šlo vidět, že v jejím případě šlo spíše o koníček, než-li o práci. Také oceňuji její průbojnost.

 58. Paní průvodkyně Kratochvílová je člověk na svém místě. Velice příjemná, má velké znalosti místa, které umí poutavě předat. Určitě bych se s ní ráda vydala i do jiných míst a destinací. Velký dík patří také pánům řidičům. Olda a Zdeněk se o nás příkladně starali aby nás bezpečně a včas dovezli. Moc děkuji za krásný zájezd do Holandska za rozkvetlými tulipány a ochutnávkami sýrů.

 59. Průvodkyně nás překvapila velkým množstvím znalostí (nejen o Holandsku. Milý přístup, neustále v telefonickém kontaktu i ve volném čase. Nebyl žádný problém. Děkuji.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *